KÕKi visiooniks on, et keskkonnaõiguse normid ja nende rakendamine tagavad inimeste tervise- ja heaoluvajadustele vastava keskkonna ning loodusliku mitmekesisuse.
2013. aastal kokku pandud mõju hindamise metoodika alusel jälgime oma tegevuste mõju ning anname tulemustest avalikult teada ka kodulehel.
Meie tegevustes on tähtsal kohal info vahendamine. Keskkonnaõiguse reeglite heaks rakendamiseks on hädavajalik, et kõik nendega kokkupuutuvad isikud oleksid neist teadlikud. Meie tegevused on:
Keskkonnavaldkonnas on kodanikel ja vabaühendustel erilised keskkonnaalased õigused: õigus saada keskkonnainfot, rääkida kaasa otsuste tegemises ning vajadusel neid vaidlustada. Selleks, et inimesed oskaksid oma keskkonnaalaseid õigusi paremini kaitsta:
Elukeskkonna ja loodusliku mitmekesisuse kaitse ei ole vaid kodanike ülesandeks; tähtis roll on ka keskkonnaotsuseid tegevatel ametnikel. KÕK toetab ametnikke heade haldusotsuste tegemisel:
Teiste keskkonnaorganisatsioonide tegevuse toetamiseks pakume oma õigusalaseid teadmisi ka valdkondades, mis ei ole meie endi jaoks prioriteetseteks nn tugiteenusena. 2013. a koostasime näiteks Eestimaa Looduse Fondi (ELF) initsiatiivil analüüsi metsamajanduse reeglite muudatustest aastatel 1998-2013, millele ELF saab tugineda seadusandjaga suheldes ja ettepanekuid tehes.
Valdkondlikeks teemadeks ja küsimusteks, milles KÕK soovib aastatel 2014-2020 saavutada olulist muutust, on: