Kliimavõrgustiku KOOLITUS & õhtune kiitus-paitus TRALL 26.10.2021

Täpsustus, 20.10: Osalemiseks on tarvis tõendada, et oled läbinud vaktsineerimiskuuri või läbi põdenud koroonaviiruse. Kiirtestid arvesse ei lähe. Täpsemalt SIIN.

Koolituspäev koos õhtuse kiituse & paituse tralliga toimub 26.10 algusega kell 12.30 Tartumaal Sääniku turismitalus. Koolitavad KÕKi kliimaõiguse juristid Kärt Vaarmari ja Triin Jäädmaa, keskkonnaministeeriumi kliimaosakonna peaspetsialist Reeli Jakobi ning Eesti Rohelise Liikumise juhatuse liige ja süvakohanemise ekspert Madis Vasser.

                                                        REGISTREERUMINE

 

PÄEVAKAVA:

12.30 Lõunasöök (supp + pirukas)

13.00 - 13.10 Sissejuhatus päeva

13.10 - 13.50 Kliimakriis - mis meid ees ootab? Triin Jäädmaa ja/või Kärt Vaarmari, KÕK

Räägime sellest, mis IPCC dokumentides on välja toodud - mis juhtub siis, kui temp tõuseb üle 2 kraadi või üle 3 kraadi. Ühiselt arutleme ja kogume vaateid teemaga seonduvatest muredest, olulisemast jne.

13.50 - 14.05 Rahvusvaheline ja EL vaade - kavad ja prognoosid. Kärt Vaarmari, KÕK

14.05-14.35 Eesti strateegiad ja meetmed. Reeli Jakobi, KeM

14.35 PAUS

14.50 - 15.20 Võimalused ja lüngad. Kärt Vaarmari, KÕK

15.20 - 15.50 Süvakohanemine. Madis Vasser, ERL

Kas on olemas elu pärast lootust ja enne kollapsi? Ülevaade süvakohanemise filosoofiast.

Madis on viimased kolm aastat hoidnud silma peal liikumisel, mille põhiteeside kohaselt on üha süveneva ökoloogilise- ja kliimakriisi kontekstis ühiskondlik kollaps meie eluajal vältimatu, kaasnev katastroof tõenäoline ja inimliigi tervikuna väljasuremine võimalik.

Kas tegemist on isikukultusega, alarmismiga või leidub sellest raamistikust ehk midagi kasulikku meie igapäevatööks keskkonnarindel?

15.50 - 16.20 Arutelu


16.20 “Lava” võtab üle vabaühenduste kliimavõrgustiku koordinaator Eesti Roheline Liikumine ning plaanis on vaadata tagasi kliimavõrgustiku senisele tegevusele, ideekorje tulevikuks, kiitused ja ….. paitused. Ning mäng ja trall, mõnus vabas vormis mõmisemine, ent mitte ainult - valmis tuleb olla ka klimaatiliseks mälumänguks :)


Õhtust sööme ca 18.30 ning pärast õhtusööki saab sauna ning jätkub vaba suhtlus, võrgustumine.

Kõik pakutavad toidud on vegantoidud.

Koolitus on plaanitud kontaktkoolitusena, ent sõltuvalt huvist ja asjaoludest on võimalik ka Zoom. Palun märgi oma osalemine 20. oktoobriks!


                                                        REGISTREERUMINE

Transporti soovitame kohaletulijatel omavahel jagada, selleks on omavaheliseks kooskõlastamiseks, kokkulepeteks fail siin.

 

Üritusel osalemiseks võta kaasa üks neist:

Täpsem info COVID tõendite kohta siin ning alates 25.10 kehtivate uute piirangute (sh kiirtestide kaotamise) kohta siin.

 

Lisainfo, küsimused jms:

triin@k6k.ee  (koolitus)
demy@roheline.ee (õhtune kiituse & paituse trall)