Koolitusel selgitame, kuidas tagada, et kohaliku tasandi otsused ning eelkõige keskkonnamõju (strateegilised) hindamised (KMH/KSH) arvestaksid kliimamuutusega. Näiteks, kui kavandatakse uut kaevandust või tehakse uut ruumiplaneeringut, mis mõjutab kohalikku eluolu, siis mida tuleks tähele panna, et olla kindel, et plaanitav tegevus ei tõukaks meid praegusest veel sügavamasse kliimakriisi, vaid aitaks sellest väljuda.

Koolitus toimub 26. oktoobril kell 13.30 – 16.00 Tartus Rahvusarhiivis (Nooruse 3) ning 09. novembril kell 14.30 – 17.00 Tallinnas Ülemiste Citys Zappi konverentsikeskuses. Koolitavad Keskkonnaõiguse Keskuse (KÕK) jurist Triin Jäädmaa ning OÜ Inseneribüroo Steiger keskkonnamõju hindaja Kaie Kriiska. Tartu abilinnapea Gea Kangilaski jagab Tartu linna kogemust kliimamuutusega arvestamisest linnaplaneerimise otsustes.

Koolitusele on vajalik registreeruda siin  hiljemalt 24. oktoobriks. Koolitus on prii. Et võimalikult paljud KOVide ametnikud saaksid võimaluse teadmisi saada ja jagada, palume ühest KOVist registreeruda maksimaalselt 2 ametnikul. Ühele koolitusele mahub kokku 30 inimest.

Rohkem keskkonnamõju hindamisest, kliimamuutusega arvestamisest selles ja miks see tähtis on, saab lugeda KÕKi veebilehelt k6k.ee/kliimamoju.


Koolitust korraldavad Keskkonnaõiguse Keskus, Eesti Roheline Liikumine ja SEI Tallinn Avatud Eesti Fondi rahastatud projekti "Kliimaargumentide arvestamine keskkonnamõju hindamisel" raames.

 

Lisainfo:

  • Triin Jäädmaa, Keskkonnaõiguse Keskuse jurist: triin@k6k.ee
  • Kaie Kriiska, Inseneribüroo Steiger keskkonnamõju hindamise ja kliimapoliitika ekspert: kaie@steiger.ee