ELFi juhatuse esimees Silvia Lotman rõhutas tänases pressiteates, et LNG terminali ehitamine Pakri poolsaarele oleks looduse seisukohalt oluline risk. “Pakri poolsaar on suure kütusehoidla jaoks sobimatu, kuna tegemist on loodusväärtusliku piirkonnaga,” nentis Lotman. “Oleme valmis Pakri poolsaare elurikkuse ja looduskekskonna säilimise nimel edasi võitlema,” kinnitas Lotman.

“Pakri poolsaare tipul pesitseb Eesti ainus ja väheneva arvukusega krüüslite asurkond ning ümbritsevas meres talvitavad tuhanded ohustatud aulid. Peaaegu kilomeetri pikkuselt merre ehitatava kai ja selle pideva kasutamise tagajärjel võib sealne linnustik oluliselt kahjustatud saada,” selgitas pressiteates EOÜ linnukaitse programmi juht Veljo Volke. 

Kohtuistung Paldiski LNG terminali teemal toimus käesoleva aasta 4. juunil. ELF ja EOÜ nõudsid, et kohus tühistaks Paldiski Linnavolikogu 27.09.2012. a otsuse nr 51, mis kehtestas Paldiski LNG terminali teemaplaneeringu.

Paldiski terminal on planeeritud Pakri maastikukaitseala ja Natura 2000 kaitseala servale - kavandatava terminali esine laht on linnukaitseala. Pakri neemel ja osaliselt teemaplaneeringu alal asub üks ilusamaid osi Balti klindist, mille Eesti on eripärase maastikuvormina esitanud UNESCO maailma looduspärandi ootenimekirja.

Lähemalt anname otsuse sisust ja oma seisukohast teada pärast sellega lähemalt tutvumist.