KAEVANDAMISKOGUKONDADE
KOOSTÖÖ

Uudised


Kaevandus Harjumaal. Foto: Katre Liiv
29.10.2021 Juhis ehitusmaavarade kaevandamisotsustes osalemiseks
Keskkonnaõiguse Keskusel on värskelt valminud juhis ehitusmaavarade kaevandamist puudutavates otsustes osalemiseks. Juhis on suunatud eelkõige planeeritava kaevanduse piirkonnas elavatele inimestele ja seal tegutsevatele keskkonnaorganisatsioonidele, kuid üht-teist kasulikku võivad sellest leida ka kohalikud omavalitsused. Loe edasi


24.09.2021:  AFi maapõuearutelu salvestus ja kokkuvõte: ühiskonnas tuleb selgeks vaielda, mida me tahame
Arvamusfestivalil (AF) 13.08.2021 toimunud arutelu võtame kokku kolme peamise teema kaupa, mis vestlusel esile kerkisid: teadusuuringute ja keskkonnamõju hinnangute sõltumatus, rohepööre, nõudlus maavarade järele ja riigi roll ning kogukonna kaasamine ja kohalik kasu.

Arutelu eesmärk oli kaardistada maavaradega seotud kriitilised küsimused, mida erinevad huvipooled peavad oluliseks üheskoos püstitada. Niiviisi püüdsime luua rohkem mõistmist arutelul osalenud huvipoolte vahel, mis annaks ühe aluse, mille pinnalt leida tulevikus võimalikult head lahendused maapõuepoliitikas. Loe kokkuvõtet SIIT ja salvestuse leiad Soundcloudist.

Silver Sillak. Foto: erakogu
11.08.2021: Silver Sillak Eesti Päevalehes: Mida teha, et vältida uut kaevandamissõda?

Selleks, et vältida maavarade kasutamisega seotud konfliktide eskaleerumist "metsasõjaga" sarnaseks üleriigiliseks probleemiks, peab süsteem muutuma ausamaks ja vähenema sõltuvus maavaradest, kirjutab Silver Sillak ERList Eesti Päevalehes. Lugu ilmus Eesti Päevalehes 10.08.2021.


Foto: Pixabay
07.08.2021: Silver Sillak Kuku raadio Ilmaparandaja saates

Kuula selle aasta Arvamusfestivali Maa ala arutelude tutvustusi Kuku raadio Ilmaparandajas. Maapõue arutelu tutvustas Silver Sillak Eesti Rohelisest Liikumisest.


02.08.2021: KUTSE Arvamusfestivali Maa ala arutelule maavaradest
Keskkonnaõiguse Keskus ja Eesti Roheline Liikumine kutsuvad osa saama 13. augustil  kell 12 toimuvast Arvamusfestival 2021: Maa ala  arutelust maavarade üle.

Juttu tuleb nii ehitusmaavaradest kui ka teistest, nn kriitilistest maavaradest, nagu näiteks fosforiit või haruldased muldmetallid. Nii üks kui teine on aina suureneva surve all, ent kui kauaks varu jätkub ning kuidas olemasolevat varu ikkagi otstarbekalt kasutada. Need ja teised kriitilised küsimused leiavad tee panelistideni juba jrgmisel reedel kell 12 Paides. Selle ja teiste Maa ala arutelude sisuga saab tutvuda SIIN.


Foto: Tarmo Treimann
05.03.2021: Kaevanduskogukondade 25.02.2021 kohtumise kokkuvõte.

25.02 kohtusid virtuaalselt 28 huvilist KÕKi, ERLi ja Purtse jõe Arenduskeskuse korraldatud arutelul. Arutelul koondasime kogukondade huvid ja vajadused, et nii KÕKi koostatav osalemisjuhend, plaanitav koolitus kui ka kogukondade koostööplatvorm saaksid võimalikult praktilised ning reaalselt kasutatavad. LOE E-KOHTUMISE KOKKUVÕTET.


Kaevandus. Foto: Pixabay
ERR Ökoskoop. Elu kaevanduspiirkondades,
22.02.2021

Mida tähendab elada kaevanduste piirkonnas ja seista oma õiguste eest? Keskkonnaõiguste Keskus koos Eesti Rohelise Liikumise ja Purtse jõe Arenduskeskusega püüab koondada Harjumaa, Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa aktiivseid kogukondi kaevandamispiirkondades, et lahendada kaevandamissurvest tulenevaid probleeme. Saates külas Keskonnaõiguste Keskuse juht Tarmo Treimann ja Lüganuse küla elanik Laila Meister. Kuula saadet SIIT.


PRESSITEADE: Keskkonnaühendused kutsuvad Põhja-Eesti kaevandamiskogukondi ühisarutelule,
01.02.2021

Põhja-Eesti kaevandamiskogukonnad Harjumaal, Ida-Virumaal ja Lääne-Virumaal on kutsutud ühisarutelule 25. veebruaril, et edendada nende kogukondade oskusi kaasa rääkida nii planeeritavate kui ka juba olemasolevate kaevanduste töö korraldamisel. Pikemat uudist loe edasi siitRegistreerumine arutelule SIIN.


Keskkonnaühendused kaardistavad kaevanduspiirkondi ning aktiivseid kohalikke kogukondi Põhja-Eestis,
16.06.2020

Keskkonnaõiguse Keskus, Eesti Maavarade Ühing ning Purtse Jõe Arenduskeskus on asunud kaardistama ehitusmaavarade kaevanduspiirkondi Harjumaal, Lääne-Virumaal ning Ida-Virumaal. Loe edasi


Kaevandamiskogukondade koostööd "Maavarade kaevandamisest mõjutatud kogukondade koostööplatvormi loomine" toetab Avatud Eesti Fond koos Vabaühenduste Liiduga Aktiivsete Kodanike Fondist.