Asukoha eelvaliku otsuse eelnõu ja KSH I etapi aruande avalikustamine
<Sisukord | Järgmine etapp> |
Mida tähendab kohaliku omavalitsuse eriplaneeringu asukoha eelvaliku otsuse eelnõu ja KSH I etapi aruande avalikustamine? |
Pärast seda, kui valminud on eriplaneeringu KSH I etapi aruanne ning ekspert ja planeeringu koostamise korraldaja on teinud esialgse valiku kavandatava objekti asukoha suhtes, tutvustatakse tulemusi ka avalikkusele. Selles etapis on tegemist esialgse ettepanekuga objekti asukoha suhtes. Seetõttu kui Sulle tundub, et objektile ei ole valitud parim asukoht, siis on just siinkohal õige hetk seda arvamust väljendada.
Avalikustamine koosneb kahest osast. Avaliku väljapaneku ajal saavad huvilised kohaliku omavalitsuse veebilehel ja avalikes kohtades tutvuda planeeringu lähteseisukohtade, KSH väljatöötamiskavatsuse ja muude oluliste dokumentidega. Dokumentide väljapanekule järgneb avalik arutelukoosolek.
Mida saan selles etapis ette võtta? |
Avalik väljapanek:
- Avaliku väljapaneku käigus saad tutvuda asukoha eelvaliku otsuse eelnõu ja KSH I etapi aruandega – katsu leida aega vähemalt otsuse eelnõu seletuskirja ja kaardimaterjali ning KSH aruande põhjalikumaks läbivaatamiseks!
- Dokumentide avalik väljapanek kestab vähemalt 30 päeva. Selle aja kestel peavad materjalid olema välja pandud kohaliku omavalitsuse ruumides ametnike tööaja jooksul, samuti peab planeeringulahendusega olema võimalik tutvuda planeeringuala valdade või linnade keskustes ja valdade suuremates asulates, samuti kohaliku omavalitsuse veebilehel.
- Kui leiad, et valitud asukoht ei ole parim või et keskkonnamõju hindamise aruandes on puudusi või ebatäpsusi, siis esita väljapaneku jooksul oma seisukohad ja vastuväited!
- Ametliku avaliku väljapaneku ajal on oluline väljendada seisukohti ja vastuväiteid kirjalikult (kas tava- või e-posti teel). Nii saavad need kindlasti üles märgitud ning neid tuleb edaspidi kaaluda. Näpunäiteid seisukohtade koostamiseks leiad siit.
Avalik arutelu:
- Osale arutelul aktiivselt – küsi selgitusi ja küsimusi, väljenda oma arvamust!
- Palu arutelu järel endale saata koosoleku protokoll – nii saad kontrollida, kas Sinu olulisemad seisukohad said õigesti ja täies ulatuses kirja pandud. Vajadusel juhi puudustele tähelepanu.
Mis minu seisukohtadest edasi saab? |
Kirjalikult esitatud seisukohale peab kohalik omavalitsus vastama 30 päeva jooksul pärast avaliku väljapaneku lõppu. Vastus peab olema põhjendatud ning selles peab olema ka kirjas, kus ja millal toimub avalik arutelu.
Seisukohti on võimalik arutada veel avalikul arutelul, mis korraldatakse hiljemalt 45 päeva jooksul pärast avaliku väljapaneku lõppemist.
Kust saan infot? |
- Avaliku väljapaneku toimumise koha ja aja kohta ilmub teade linna või valla veebilehel hiljemalt 14 päeva enne avaliku väljapaneku toimumist. Võimalusel tasub jälgida omavalitsuse ametlikke teateid ajalehes või ajalehtedes, kus neid avaldatakse.
- Kui planeeringu avaliku väljapaneku kohta ei ole veel teadet ilmunud, saad küsida infot väljapaneku kavandatud aja kohta kohaliku omavalitsuse planeerimisametnikult.
- Avalikust arutelust teavitatakse kirjalikult seisukohti esitanud isikuid koos vastusega nende seisukohtadele.
<Eelmine etapp | Järgmine etapp> |