Pakume õigusabi elukeskkonna
ja looduse kaitsel

Esinejad


Esinejad


Kärt Vaarmari on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja tegelenud keskkonnaõiguse teemadega alates 2002. aastast. Ta on üks Keskkonnaõiguse Keskuse asutajatest ja olnud ka KÕKi eestvedaja. Kärt on olnud tegev paljudes keskkonnaalastes kohtuasjades, viinud läbi arvukalt koolitusi ning koostanud keskkonnaalaseid eelnõusid ja keskkonnaõiguslikke analüüse.



Franziska Johanna Albrecht
 on Berliinis tegutsev õigusekspert, kelle kireks on looduskaitse ja -õigus ning seaduse kasutamine kliima ja bioloogilise mitmekesisusega seotud kriiside lahendamisel. Franziska on hariduselt diplomaat ja enne keskkonnaõiguse valdkonnaga liitumist töötas Saksamaa esindajana nii Marokos, Türgis, Afganistanis kui ka Ameerikas. Pärast keskkonna- ja energiaõiguse alal LL.M. saamist töötas ta Baieri Looduskaitse Akadeemias projektijuhina. 2022. aastal liitus ta MTÜga Green Legal Impact Germany, kus tema vastutada on avalikud suhted ja õigusalaste koolituste korraldamine. Hetkel omandab ta Austrias, Linzi ülikoolis PhD keskkonnaõiguse vallas. Oma uurimistöös keskendub ta bioloogilise mitmekesisuse õiguslikule kaitsele eskaleeruva kliimakriisi vaates.


Ida Edling on Rootsist pärit keskkonnaaktivist ja jurist. Ta on noorte juhitud ühenduse Aurora kõneisik ja juriidiline ning teaduslik koordinaator, mis on Rootsi riigi ebapiisavate kliimameetmete tõttu kohtusse kaevanud. Aurora juhtumi puhul on tegu esimese süsteemse kliimajuhtumiga Rootsis.




Tim Kolk on Eesti valitsuse esindaja Euroopa Inimõiguste Kohtus ja muudes rahvusvahelistes inimõigusvaidlustes. Eelnvalt on ta pikalt tegutsenud riigiõiguse sh põhiõiguste valdkonnas. 

Pihel Sarv on alates 2023. a kevadest Tallinna Halduskohtu kohtunik. Enne seda töötas ta pikka aega Riigikohtu nõunikuna, andes riigikohtunikele nõu eelkõige keskkonnaõiguse ning planeerimis- ja ehitusõiguse valdkonnas. Keskkonnaõigus on Pihla jaoks südamelähedane teema. Ta on sel teemal koolitanud kohtunikke ja ametnikke, astunud üles ettekannetega konverentsidel ning avaldanud artikleid ja seaduste kommentaare.


Kati Kulovesi on Ida-Soome ülikooli rahvusvahelise õiguse ja rahvusvahelise keskkonnaõiguse professor ja Soome kliimanõukogu liige.

Kertu Birgit Anton tegutseb noorte keskkonnakaitseliikumises Fridays for Future, kus ta on korraldanud kliimastreike ja eest vedanud Eesti Energia õlitehase kohtuasja. Ta õpib Tartu Ülikoolis õigusteadust ja töötab alates eelmise aasta kevadest ka Keskkonnaõiguse Keskuses.




Konverentsi korraldas Keskkonnaõiguse Keskus ja toetas Euroopa Liit projekti "Kliimamuutusega kohanemine ja kliimaõigused" („Discussions and Actions on Climate and Environment“, DACE) raames.